1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Serbian (Latin)Czech (cs-CZ)Slovak (sk-SK)Polish (pl-PL)English (United Kingdom)

Apartmány Dragišić

Image 1

 

Apartmány Dragišić

Image 2

 

Apartmány Dragišić

Image 1

Apartmány Dragišić

Image 4

 

Sveti Stefan

sveti stefan

Sveti Stefan je zvláštní a jedinečné místo nejenom v Budvanské rivijeře, ale v celém Středomoří.

Umístěn je na hřebenu kamenného ostrovu , jehož střechy se červenají jako rubín. Ostrov je spojen s kopnem kamenitou šíjí, která mu dává vzhled poloostrova.

Sám vznik Svetog Stefana je jedinečný. Podle vzpomínek obyvatel vznikl v XV století. Ve starých spisech Sv.Stefan je znám jako "místo pravdy"-sídlo města a plemena Paštrovića.Soud jménem "Bankada" v něm zasedal 400 let - odtud mu i jméno.

Pevnost Sveti Stefan se dožila velkého vývoje v první polovině XIX století ,tehdy měla 100 domů, tři kostely a 400 obyvatel, na tomto malém prostoru omezeném mořem a vlnami.

Na začátku XX století náhle ztratil svou ekonomickou moc a politický význam.Obyvatelé ho napustili. 1954 roku skupina architeků a umělců začala adaptaci zničených domů a s pomocí tehdejší vlády, vystěhovala zbývajících 20 obyvatelů na pevninu, a již začátkem 1957 roku změnila pevnost v jedinečné město-hotel, nejatraktivnější a nejluxuznější hotelový komplex v Středomoří, za turistiku vysoké kategorie.

Adaptace je v ykonána tak dokonale a odborně, že domy zvenčí zadržely svou autentičnost a jejich vnitřek je dekorován a změněn v luxuzní apartmány.

Zbývajících 20 obyvatel , kteří jsou vystěhování z ostrova, jsou zakladatelé dnešní moderní osady na pevnině, která se také jmenuje Sveti Stefan-Hotelový komlex má i bazén, restaruraci a tři teresy s překrásným pohledem na moře.

Dnes je Sveti Stefan velkolepý centr utkán z luxusu, pohodlí, překrásných pláží a intimnosti, kterou většina známých hotelů nemá.