1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Serbian (Latin)Czech (cs-CZ)Slovak (sk-SK)Polish (pl-PL)English (United Kingdom)

Apartamenty Dragiszić

Image 1

 

Apartamenty Dragiszić

Image 2

 

Apartamenty Dragiszić

Image 1

Apartamenty Dragiszić

Image 4

 

Święty Stefan

sveti stefan

Sveti Stefan (Święty Stefan) jest wyjątkowo i niesamowite miejsce, nie tylko na riwierze Budwanskiej, ale i na całym Mediteranie.

Stoi na grzebieniu kamiennej wyspi czye dachówki czerwnieją jak rubin.

Wyspa jest powiązana z ziemią z pomocą kamienistej powłoki dając mu wygląd półwyspi. Same powstanie Svetog Stefana (Świętego Stefana) jest wyjątkowe.

Wobec pamięci mieszkańców to się zdarzyło w XV wieku. W starych papierach Sveti Stefan (Święty Stefan) jest znany jako ”miejsce sprawiedliwości” - środek miasta i plemiona Paštrovića (Pasztrowicia). Imię pochodzi stąd że sąd pod imieniem “Bankada” zasiadał w nim 400 lat. Twierdza Sveti Stefan (Święty Stefan) swiadczy wielki rozwój w pierwszej połowy XIX wieku kiedy liczyła 100 domków, trzech cerkiew i 400 mieszkańców na swojej malej przestrzeni, ograniczoną morzem i falami.

Na początku XX wieku nagle stracił swoją moc ekonomyczną i znaczenie polityczne.

Mieszkańcy go opuścili. W 1954 roku grupa architektów i artystów zaczęła adaptację starych domków i z pomocą władz z tamtejszych czasów, wysiedliła pozostałych 20 mieszkańców na ziemię, a na początku 1957 roku przetworzyła twierdzę we wyjątkowe hotel-miasto, najatraktywniejszy i najluksuzowy kompleks hotelowy morza Śródziemnego, zaprojektowany dla turistyki wysokiej kategorii.

Adaptacja została tak ekspertowo zrobiona że domki zewnątrz zatrzymałe swoją autentyczność, a ich wnętrze ozdobione i przetworzone w apartamente luksuzowe.

Pozostałych 20 mieszkańców którzy zostali wysiedleny z wyspi, są założyciele dzisiejszego współczesnego miasteczka na ziemi, także znanemu jako Sveti Stefan (Święty Stefan). Kompleks hotelowy dostał i basen, restaurację i trzy terasy z przepięknym widokiem na morze.

Sveti Stefan (Święty Stefan) jest dzisiaj wspaniały centr, złożony z luksuzu, komfortu, przepięknych plaż i intymności, których większość znanych hotelów nie ma.