1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Serbian (Latin)Czech (cs-CZ)Slovak (sk-SK)Polish (pl-PL)English (United Kingdom)

Apartmány Dragišić

Image 1

 

Apartmány Dragišić

Image 2

 

Apartmány Dragišić

Image 1

Apartmány Dragišić

Image 4

 

Svätý Štefan

sveti stefan

Svätý Štefan je neobvyklé a jedinečné miesto nielen na Budvaneskej riviére ale aj na celom Mediteráne.

Stojí na vrchole skalnatého ostrova , ktorého strechy sa červenajú ako rubíny. Ostrov je spojený s pevninou pomocou skalnatej bariéry, ktoré mu dáva vzhľad polostrova.

Sam vznik Svätého štefanan je jedinečný. Podľa spomienok obyvateľovvznikol v XV. storočí. V starých zápisoch Sv. Stefan je známy ako "miesto spravodlivosti" – centrum mesta a kmeňa Pastrovići. Meno vychádza zo skutočnosti, že v ňom zasadal súd "Bankada" 400 rokmi.

Pevnosť Svätý Stefan zažíva veľký rozvoj v prvej polovici XIX. storočia, kedy mal 100 domov, tri kostoly a 400 obyvateľov vo svojom malom priestore obmývané na more a vlnami.

Na začiatku XX. storočia náhle stratil svoju ekonomickú silu a politický význam. Obyvatelia ho opustili. V roku 1954 skupina architektov a umelcov začal renovovať opotrebené domy a za pomoci vtedajšej vlády, presťahovalo sa aj zvyšných 20 obyvateľov na pevninu, a už začiatkom roku 1957 premenila opevnenie na jedinečné mesto – hotel, najatraktívnejší a najluxuznejší hotelový komplex na Mediteráne , určený pre cestovný ruch vysokej kategórie. Stoji na grebenu kamenitog ostrva čiji se krovovi crvene poput rubina. Ostrvo je povezano sa kopnom uz pomoć kamenite prevlake dajući mu izgled poluostrva.

Adaptácia je tak odborne urobená, že všetky domy majú zachovanú vonkajšiu autentickosť a ich interior je zdobený a premenený na luxusné apartmány.

Zvyšných 20 obyvateľov, ktorí boli vysťahovaní z ostrova, sú zakladateľmi dnešných moderných osád na pevnine tiež zvanej Svätý Štefan. Hotelový komplex má bazén, reštaurácia a tri terasy s nádherným výhľadom na more.

Svätý Stefan je dnes nádherný veľkolepé centrun upletené z luxusu z luxusu, pohodlia, krásnych pláží a intímnosti, ktorú väčšina známych hotelov nemá.